Nieuwsoverzicht
-
Thomas van Aalten terug bij Podium »
-
Voorjaarsaanbieding online »
-
Het is oorlog maar niemand die het ziet: in één week vier herdrukken »
-
De Volkskrant: "AIVD doet aangifte tegen Volkskrant-journalist: ‘Publicatie over digitale spionage bevat staatsgeheimen’" »
-
Antonio Scurati wint Premio Strega »
-
Boekpresentatie Huib Modderkolk: waarom digitalisering steeds meer onze veiligheid ondermijnt »
George Saunders ontvangt Folio Prize voor Tien december
De eerste Folio Prize, ter waarde van £ 40,000, is gewonnen door George Saunders, voor zijn verhalenbundel Tien december (oorspronkelijke titel: Tenth of December). De Folio Prize is een nieuwe prijs, in het leven geroepen door Andrew Kidd. Alle vormen van fictie, geschreven in het Engels en gepubliceerd in het Verenigd Koninkrijk, komen voor de prijs in aanmerking.
Juryvoorzitter en dichteres Lavinia Greenlaw noemde Saunders’ werk ‘unflinching, delightful, adventurous, compassionate’ en voegde daaraan toe: ‘He is a true original whose work is absolutely of the moment. We have no doubt that these stories will prove only more essential in years to come.’
Tien december werd eerder al door NRC Handelsblad gekozen als een van de beste boeken van 2013 en genomineerd voor de National Book Award. Ook won hij recent The Story Prize, de grootste prijs voor korte fictie die jaarlijks in de VS wordt uitgereikt.
Column Joost Nijsen
-
BLINK: HUIB
09-12-2019 -Achteraf snapt iedereen op een uitgeverij waarom dat ene boek een bescheiden afzet vond (zoals een filmhuisfilm), en een ander boek de bestsellerlijst beklom. In de maanden voorafgaand aan verschijning heerst minder stelligheid. Immers, als je zo zeker weet waarom boek X geen hit kan worden, geef het dan niet uit. Of neem je verlies bij aanvang, maak een minimale oplage (500 exemplaren) en stop er geen euro promotiegeld in. Bij wijze van spreken.